SIMPLEBET

ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΜΝΗΣ vs ΑΟ ΣΚΕΠΑΣΤΗ 2005 3-3

Κυριακή 3 Μαΐου 2015

Σε ένα ματς για γερά νεύρα και με αναμφισβήτητα  μεγάλο πρωταγωνιστή τον επιθετικό της Σκεπαστής Νίκο Γεωργαντζή, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 32ο λεπτό της αναμέτρησης μετά από τετ-α-τετ του Ν.Γεωργαντζή απέναντι στον Τερματοφύλακα του Ολυμπιακού Λίμνης. Ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του λίγο αργότερα, στο 38ο λεπτό, όταν μετά από έξοχη εκτέλεση κόρνερ, με ένα ωραιότατο εξωτερικό σουτ έστειλε την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι της εστίας των γηπεδούχων. Ωστόσο, με την επανάληψη, οι γηπεδούχοι δεν κατέθεσαν τα όπλα, και στο 47ο λεπτό ο Σωτήρης Μακρής μείωσε σε 1-2 και έβαλε την Λίμνη ξανά στο παιχνίδι. Στο 58ο λεπτό όμως ο...Νίκος πήρε τ'οπλο του για τρίτη φορά και πυροβόλησε το 1-3 για την ομάδα της Σκεπαστής. Στην συνέχεια ακολούθησε ένα δίκαια μοιρασμένο 10λεπτο όπου η Λίμνη κυνηγούσε ένα ακόμα γκολ, και η Σκεπαστή αμυνόταν με συχνές αντεπιθέσεις. Το παιχνίδι θα αποκτήσει ξανά ενδιαφέρον στο 85ο, και ενώ όλα έμοιαζαν να έχουν τελειώσει,  ο Μακρής, με δεύτερο προσωπικό γκολ θα σημειώσει το 2-3 και  θα αναπτερώσει το ηθικό φιλάθλων και γηπεδούχων, για να έρθει στο 89ο λεπτό ο δεξιός οπισθοφύλακας της ομάδας της Λίμνης, Νίκος Καλλίτσης και να γράψει το τελικό 3-3. Με αυτό το γκολ οι Λιμνιώτες φίλαθλοι έφυγαν με ανάμεικτα συναισθήματα από το γήπεδο μιας και παρ'όλη την ισοπαλία η ομάδα υποβιβάζετε στην Γ' Ερασιτεχνική κατηγορία, μετά από μόλις ένα χρόνο παραμονής στην Β'. Αυτό όμως δεν θα πρέπει να μας στεναχωρεί. Καθ' όλη την διάρκεια ο Ολυμπιακός Λίμνης έδειξε ότι δεν θα πρέπει να υποτιμάται σαν ομάδα, και ότι μπορεί να αντιμετωπίσει στα ίσα οποιονδήποτε αντίπαλο.Ευχόμαστε καλή συνέχει και στις δύο ομάδες.